دغدغه ما فرهنگ است

دکتر فاطمه فراهانی

عضو هیات علمی دانشگاه آزاد اسلامی و معاون پژوهش و فناوری واحد علوم و تحقیقات تهران

بازدید مشاور وزیر تعاون ، کار و رفاه اجتماعی از سامانسرای لویزان!

دکتر فاطمه فراهانی: باید رویکرد های ما، اصلاح افراد آسیب دیده ی جامعه باشد و اگر در امر آسیب های اجتماعی، مدیریت تیمی و هم افزا داشته باشیم  و از بوروکراسی غیر ضروری فاصله بگیریم ، می توانیم بسیاری از آسیب های اجتماعی را مدیریت کنیم.

دکتر فاطمه فراهانی: باید رویکرد های ما، اصلاح افراد آسیب دیده ی جامعه باشد و اگر در امر آسیب های اجتماعی، مدیریت تیمی و هم افزا داشته باشیم  و از بوروکراسی غیر ضروری فاصله بگیریم ، می توانیم بسیاری از آسیب های اجتماعی را مدیریت کنیم.

به گزارش روابط عمومی سازمان رفاه ، خدمات و مشارکت های اجتماعی شهرداری تهران، در این بازدید، رضا جاگیری معاون توسعه ی خدمات اجتماعی این سازمان با اشاره به وجود زمینه های فراوان آسیب زایی اجتماعی کلانشهر تهران، گفت : در شهر تهران با توجه به وسعت بزرگ آن ،آسیب های اجتماعی اش هم بزرگ است و هیچ جامعه یی نیست که مصون از آسیب های اجتماعی زندگی شهری باشد.

وی با بیان این که طیف های قابل توجهی از گروه های جامعه ی هدف در آسیب های اجتماعی بی خانمان های مهاجر از شهرستان ها هستند ،گفت : شهرداری تهران نزدیک به یک دهه بطور کمی و کیفی، تمامی فعالیت هایش را در حوزه های خدمات اجتماعی ، و رسیدگی و ساماندهی به مسائل و مشکلات آسیب دیدگان توسعه و گسترش داده است.

جاگیری، در پایان خواهان همکاری بیش از پیش سازمان ها و نهادهای مسئول و ذیربط دولتی در امر ساماندهی آسیب دیدگان اجتماعی شد.

در این بازدید، دکتر فاطمه فراهانی عزیزآبادی مشاور وزیر تعاون ، کار و رفاه اجتماعی در امور بانوان، با اشاره به وجود ظرفیت های همکاری فرابخشی فیمابین مدیریت شهری ، نهادهای دولتی و غیر دولتی (سمن) در حل معضلات اجتماعی ، وظایف مسئولین و مدیران جامعه را در حکومت مبتنی بر دین که داعیه دار حفظ و ارتقای کرامت انسانی است، سنگین توصیف نموده و افزود : باید رویکرد های ما، اصلاح افراد آسیب دیده ی جامعه باشد و اگر در امر آسیب های اجتماعی، مدیریت تیمی و هم افزا داشته باشیم  و از بوروکراسی غیر ضروری فاصله بگیریم ، می توانیم بسیاری از آسیب های اجتماعی را مدیریت کنیم.

در ادامه، مهندس حمیدرضا خان پورمدیرکل آموزش فنی و حرفه یی استان تهران، مأموریت اداره کل متبوعش را عام المنفعه عنوان کرده و بر برگزاری هرچه سریع ترکلاس های آموزشی حرفه ها و مشاغل کاربردی متناسب با علائق ، روحیات و شرایط جسمی مددجویان مراکز موقت نگهداری آسیب دیدگان اجتماعی شهرداری ، تأکید نموده است.                                                                                                                                                                                 

نظرات (۰)

هیچ نظری هنوز ثبت نشده است
ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
<b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">
تجدید کد امنیتی